MADE FOR ME

Nad tímhle overalem jsem vydržela poctivě slintat celé dva měsíce. Představovala jsem si, jak se v něm proháním pražskými ulicemi, imaginárně jsem k němu kombinovala půlku svého šatníku a nemohla jsem se dočkat, až si ho v létě oblíknu jen na plavky. Když jsem si zaslintala kompletně celou klávesnici, bylo mi jasné, že už nevydržím jen u představ, a tak putoval domů do mé dychtivé náruče, ze které ho nehodlám pustit až do té doby, než se na mě samovolně rozpadne. Tak jest! Všechno ostatní oblečení si teď ode mě načas odpočine a povede klidný život v módním celibátu.
I was totally obsessed with this playsuit for two months. I imagined myself wearing it while crossing streets of Prague, imaginary combined it with every piece of my closet and couldn't wait for summer season to wear it only with swimsuit. I was pretty sure that this dreaming won't be enough forever. So we finally met face to face. Since then we are inseparable. Everything else from my closet is having rest for a while. 
OVERAL / PLAYSUIT (MANGO) | TRIČKO / T-SHIRT (TOPSHOP) | KABELKA / SHOULDER BAG (MATT&NAT via Urbanlux) | BOTY / LEATHER SHOES (MANGO) | HODINKY / WATCH (KOMONO via Woodies) | BRÝLE / SUNNIES (QUAY)

10 comments:

 1. Viděla jsem tě v něm asi před dvěma týdny v Neustadtu a byla jsi ta největší kočička široko daleko! Úplně jakou Audrey! <3

  ReplyDelete
 2. skvele napísaný článok a vyzeráš prekrásne. Isto iste si to na blogu už spomínala, alebo sa ťa to niekto pýtal, ale mňa veľmi zaujíma akú farbu na vlasy používaš, lebo je magická!! :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuji:)) Mně dělá vlasy můj kadeřník, a ten to míchá z více barev...ale možná zkus směřovat otázku přímo na něj. Karel Charley Zikmund - kadeřník ze salonu Oskar ---> https://www.facebook.com/karel.c.zikmund?ref=ts&fref=ts

   Delete
 3. I study one thing totally new on totally different blogs everyday. Opuderm Premium Skin Care Deciding on one . stimulating to learn the paper content from other writers and be taught a little one thing from their website. I'd like to apply sure of this content material on my blog you're mind. Natually I'll give a hyperlink right here we are at your web-site. Admire your sharing.Fantastic put up! This might assist a number of folks discover out about this matter. Do you need to incorporate video clips together with these? It may undoubtedly assist out. Your purpose was spot on and owing to you; I most likely will not have to explain everything to my pals. I can simply direct them here. Anyway, in my language, there will not be a lot good supply like this. http://www.healthcaresdiscussion.com/opuderm-premium-skincare/

  ReplyDelete
 4. Id like to see all these sick comment makers do a better task than you. Hold it up ;).
  Hi, Alpha ZXT I just read texts on your website and I became interested in the topic. I like your article and I am thinking whether I could use your words in my work? Would it be probable? If yes, please contact with me. Thank you.
  http://www.musclegainhelp.com/neuro3x/

  ReplyDelete